masaż tajski

Tradycyjna medycyna tajska to starożytny, pochodzący jeszcze z czasów Buddy system uzdrawiania, oparty na połączeniu akupresury, ziołolecznictwa, masażu, medytacji, termoterapii, diety i gimnastyki leczniczej. W teorii medycyny tajskiej, energia ciała płynie kanałami nazywanymi Sen. Człowiek widziany jest holistycznie, jako nierozłączna część przyrody. Brak równowagi lub blokada w przepływie energii może powodować ból lub chorobę. Masaż łączy ze sobą ściśle powiązane elementy refleksologii, medytacji i jogicznych postaw ciała. Dzięki temu osoba poddawana zabiegowi koncentruje się na swojej fizyczności uwalniając w ten sposób umysł i trenując ciało. Masaż poprawia przemianę materii, krążenie krwi i limfy oraz uwalnia ciało od nagromadzonych toksyn. Wzmacnia mięśnie, uelastycznia stawy, uwalnia napięcie fizyczne i psychiczne. Pozwala walczyć z depresją i stresem oraz z kobiecymi dolegliwościami związanymi z menopauzą i okresem po porodowym.

Tradycyjny masaż tajski Nuat Thai

Oferuje unikalny styl pracy z ciałem i dbałości o nie. Jest sekwencją technik uciskania na tkanki miękkie i kanały SEN, wraz z technikami shiatsu, obrotów, skrętów, rozciągania, wykorzystania pozycji jogi do mobilizacji i manipulacji stawów. Masaż tajski, dzięki możliwości systematycznego rozciągania wszystkich ważnych mięśni, pozwala na uzyskanie efektów odmiennych od tych typowych dla jakiegokolwiek innego typu masażu. Wykonywanie i otrzymywanie masażu tajskiego jest sposobem na subtelną, choć bardzo silną wymianę energii między dwiema osobami. Jest to zawsze proces obustronny, a uzyskanie pożądanego efektu zależy od opiekuńczej i pełnej wzajemności relacji. Masaż jest wykonywany na macie. Zgodnie z tajską tradycją, osoba masowana ubrana jest w tajskie kimono.

  • 90 min
  • 220 zł

Medyczny masaż tajski

Zabieg mający na celu przywrócenie sprawności poprzez zlikwidowanie dolegliwości. Masaż wykonywany jest na konkretnej części ciała, gdzie istnieje problem bólowy, stan zapalny, dysfunkcja ruchowa. Jest to refleksologia ściśle określonych punktów nerwowych, których odpowiednie stymulowanie może zmniejszyć lub zlikwidować objawy.  Masaż wykonuje się według opracowanych receptur punktowych.

  • 60 min
  • 180 zł

THAI BODY WORK  -  praca z ciałem

Jest systemem usprawniania jako synteza technik, spośród których każda służy osiągnięciu określonego celu. Zabieg charakteryzują techniki manipulacji, rotacji, zginania, obracania. Poszczególne pozycje i ruchy rozciągają mięśnie jeszcze bardziej niż w przypadku skurczu mięśni antagonistycznych. Przy częstych powtórzeniach mięśnie, ścięgna rozluźniają się. Wszystkie główne stawy również rozciągane są w trochę większym stopniu niż ma to miejsce podczas pracy, jaka ma miejsce siłą ich mięśni. Zabieg relaksuje codziennie obciążane stawy i kości, głównie kręgosłupa i nóg.

  • 90 min
  • 250 zł

Tajski masaż stóp

Zabieg wyjątkowy ze względu na różnorodność technik rozcierania i ugniatania. Masaż tajskiDostarcza osobie masowanej szereg pozytywnych bodźców dotykowych, zapachowych i termicznych. Wykonywany dłońmi na stopach (podeszfy, palce, przestrzeń między ścięgnami, śródstopie, pięty, podbicie, okolice kostek) i podudziu (głównie mięśnie łydek), oraz z użyciem specjalnego kołka z drewna różanego do refleksologii punktów stóp. Masaż jest przyjemnym doświadczeniem mimo że momentami odczuwa się go bardziej intensywnie. Poprawia krążenie i przepływ chłonki w naczyniach limfatycznych. Wpływa na ogólny relaks i odprężenie, nogi są lekkie a stopy ciepłe.  Pozostawia uczucie odmłodzenia i zastrzyku energii.

  • 80 min
  • 200 zł

Masaż tajski – energetyzujący

Dzięki akupresurze punktów i linii SEN, pobudza i dostarcza energię. Jednorazowy masaż daje zastrzyk energetyczny, regularnie wykonywany pobudza na dłużej, daje efekt zregenerowania sił witalnych, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną. Pomaga przy stanach apatycznych i depresyjnych.

  • 60 min
  • 180 zł

Thai herbal massage, thai aroma oil massage

– w zakładce “Relaks orientu”