na narty

Wyjazd na narty to wyzwanie dla całego organizmu, w szczególności układu kostno-stawowego, mięśni, więzadeł. Aktywny wypocznynek weryfikuje naszą obecną dyspozycję kondycyjną, wydolnościową i fizyczną. Aby każdy taki wyjazd był udany i w pełni dla nas bezpieczny, należy profilaktycznie dbać o zdrowie, albo rzetelnie przygotować swoje ciało do obciążeń wysiłkowych którymi będziemy poddani w trakcie zjazdów.

W tym celu oferujemy specjalny program zajęć zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i tych których intensywny tryb życia i brak mobilizacji mocno ogranicza.

Masaż, dobrany zestaw ćwiczeń oraz bieżnia vacu przygotowują ciało do zwiększonej aktywności. Skupiamy się na kluczowych w danej dyscyplinie grupach mięśni. W przypadku nart to: łydki, przywodziciele ud, mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, pośladki, mięśnie grzbietu. Jogiczne pozycje stosowane w trakcie masażu rozciągają wcześniej rozgrzane mięśnie co skutecznie wpływa na ich rozluźnienie. Akupresura meridianów pobudza mięśnie do działania znosząc przykurcze. Ćwiczenia rozciągające, wzmacniające i równoważne przygotowują mięśnie i więzadła, pomagają uzyskać tzw. stabilizację stawową. Bieżnia vacu aktywizuje ukłąd sercowo-naczyniowy, jest treningiem wydolnościowym i wytrzymałościowym. Ukrwienie i dotlenienie mięśni, stawów i więzadeł wpływa korzystnie na ich późniejszą pracę. 

Proponujemy zabiegi masażu rozluźniającego mięsnie pleców i nóg po nartach jako dopełnienie wypoczynku po urlopie.