lunch massage

Proponujemy alternatywny masaż dla zabieganych, nażekających na brak czasu, pospinanych i zestresowanych biurokratów i nie tylko. Zabieg bez użycia jakich kolwiek środków poślizgowych, krótki i efektywny.

Pozycja siedząca, często nieprawidłowa ze względu na nieodpowiednio dobrane meble biurowe, brak ruchu i stres powodują różne dolegliwości. Podczas wysiłku statycznego mięśnie utrzymywane są w stanie długotrwałego napięcia, dlatego ulegają skurczeniu. Powoduje to ich ucisk na naczynia krwionośne i nerwy obwodowe. Z tego powodu zmniejszeniu ulega dopływ krwi wraz z tlenem i wartościami odrzywczymi do napiętych mięśni. Gromadzące się w mięśniach toksyczne produkty przemiany materii nie są usuwane co skutkuje szybszym zmeczeniem mięśniowym. Pospinane mięśnie dodatkowo obciążają obarczony codziennym wysiłkiem statycznym układ kostno-stawowy. Taki proces prowadzi do powstawania zmian zwyrodnieniowych z różnymi skutkami bólowymi. 

Na podstawie doświadczeń z wieloma naszymi pacjentami, których dominującą w pracy jest pozycja siedząca, opracowaliśmy masaż w przerwie na lunch, stąd nazwa "lunch massage". Jest to zabieg skupiający się na górnej części pleców, wraz z barkami, ramionami, karkiem i głową. Jest to masaż uciskowy, wykonywany przez ubranie. Stosujemy techniki skutecznie znoszące napiętości mięśni, oddziałujemy na punkty stresu aby zabieg miał dłuższy efekt w postaci lepszej kondycji psycho-fizycznej, rozluźniamy i rozciągamy miejsca szczególnie narażone na przeciążenia. Masaz wykonywany jest w pozycji siedzącej na specjalnym ergonomicznym krześle. Trwa nie dłużej niż 15 od 20 minut.